XXI. kolo: Proti Prakšicím jsme vyšli na prázdno, boj o záchranu se začíná komplikovat

XXI. kolo Okresního přeboru, sezóna 2021/22:

Zápas:  TJ Sokol Březová vs. TJ Sokol Prakšice  2:3 (1:1)

Martin Šmíd, záložník Březové: „Porážka nás mrzí, protože jsme měli na to, abychom s vedoucími Prakšicemi získali alespoň bod. Brzy jsme prohrávali 0:1, ale po křídelní akci jsme skóre srovnali. Jinak v prví půli už si ani jeden z týmů žádné další vyložené šance nevypracoval. Hra byla vyrovnaná, ale ne moc kombinační. Spíše se hodně nakopávalo, bojovalo. Po přestávce jsme měli obrovskou šanci Pomajbíkem, který šel sám na hostujícího brankáře, ale nedal. Prakšice se daly gól z ofsajdu, který sudí správně neuznal. Po dalších chybách nám ale odskočily na 1:3. Pomajbík pak v 72. minutě snížiů a ještě mohl v závěru vyrovnat, ale chvíli před koncem trefil jenom tyč. Na konci jsme měli tlak, nakopávali jsme dlouhé balony do hostující šestnáctky, ale míč do sítě už nedotlačili. Hosté to bojovností ukopali. Hosté byli produktivnější a šťastnější, my jsme nastoupili kompletní.“

Vladimír Polák, trenér Prakšic-Pašovic: „Na Březové se pokaždé hraje velmi těžko. Na malém hřiště se prosazuje jen velmi složitě. I tentokrát to bylo velice bojovné utkání plné emocí. Zápas měl náboj z obou stran. Na začátku domácí hráč dával malou domů a poslal Hořínka do brejku. Byl to docela laciný gól. Březová však ještě do přestávky skóre srovnala. Ve druhém poločase jsme dali druhý gól, který byl ale asi po dvouminutové diskuzi odvolán pro údajný ofsajd. Pak ale Dinka poslal do úniku Sukup a vedli jsme. Následně se Liška objevil po standardní situaci objevil sám pře prázdnou brankou a svoji šanci proměnil. V tu chvíli jsem si myslel, že zbytek utkání budeme kontrolovat, ale Pomajbíkem jsme dostali gól na 3:2. V závěru jsme měli kupu štěstí, když Pomajubík trefil břevno. Domácí nás na konci zatlačili, kluky ale musím pochválit, jak zápas odmakali. Konec byl oboustranně emotivní. Hra byla rozkouskovaná častými fauly. Nakonec jsme náskok udrželi a získali důležité tři body. Postavení Březové neodpovíá jejím kvalitám, ale podzim nezvládla a nyní to těžce dohání. My jsme využili zaváhání soupeřů a navýšili náskok v čele tabulky. Ještě ve čtvrtek jsem si myslel, že budu mít sedm náhradníků, nakonec jsem musel povolat zraněného Kočicu, abych měl alespoň tři hráče na střídání.“
Zdroj: Slovacky.denik.cz
Branky:  25. Čaňo P. II, 72. Pomajbík D. - 7. Hořínek J., 58. Sukup R., 69. Liška R.

ŽK:  55. Janků D., 80. Habánik P., 81. Trecha J., 89. Čaňo P. II, 90. Pleva T. - 20. Řezníček M., 23. Dedík J., 81. Kočica J., 90. Helísek M.

ČK:  bez ČK

Datum utkání:  15. 5. 2022

Čas výkopu: 15:00

Hlavní rozhodčí:
Jan Martinák (Uherské Hradiště)

AR1: Josef Janků (laik)

AR2: Roman Zemánek (laik)

Březová: Bruštík D. - Chovanec D., Janků D., Habánik P., Holboj M. - Smítal Jo. (54. Uher J.), Šmíd M. (73. Trecha J.), Trúnek P., Pleva T. - Pomajbík D., Čaňo P. II

Prakšice: Buráň J. - Řezníček M., Dynka J., Hořínek J. (64. Kočica J.), Slavíček J. - Sukup R. (90. Helísek M.), Šůsek P., Vráblík J., Liška R. (75. Jahoda F.) - Dedík J., Lysoněk L.
16.05.2022 19:35:09
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox