tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

Trpký triumf Šumic. Přemožitel TJB vyhrál CGM Cup bez boje!

Foto: ilustr., web

Uherské Hradiště - Fotbalisté Šumic vyhráli okresní pohár CGM Cup, klubová pokladna se nafoukne o 15 tisíc korun. Žádné bujaré oslavy se však u Olšavy nekonají. Cennou trofej totiž neukořistili v plánované bitvě na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, ale u zeleného stolu...

Finále nečekaně odpískal Výkonný výbor OFS Uherské Hradiště. „Je mi to strašně líto, ale po kontumaci semifinálového zápasu ve prospěch zálohy Nedakonic kvůli neoprávněnému startu hráče céčka Slovácka nemáme jinou možnost. Kdybychom finále odehráli, spravedlnost, pravidla fotbalu i fair play dostanou na frak," komentoval ortel výkonného výboru František Miko, předseda OFS, který zažívá nejtěžší chvíle ve funkci šéfa okresního fotbalu.

Ještě začátkem týdne nic dramatickému obratu nenasvědčovalo. Jenže pak přišla kontumace semifinálového zápasu, která místo Slovácka C poslala do finále Nedakonice B. Hříšníkem ze Sadů byl Martin Remeš, který duel odehrál bez zaplaceného členského příspěvku FAČR. Jelikož na černo zřejmě nastoupil i ve čtvrtfinálovém souboji proti Starému Městu, svaz sáhl ke zrušení finále. „Jen těžko bychom určovali, kdo má proti Šumicím nastoupit, a na sehrání dodatečného semifinále mezi Starým Městem a zálohou Nedakonic už prostě není čas. Je mi líto dotčených týmů, které se na finále těšily, ale spravedlivější řešení prostě neexistuje," je přesvědčený Miko.

Ortel fotbalového svazu finalisty samozřejmě zaskočil a především rozesmutnil. Finále pod umělým osvětlením fotbalového stadionu Miroslava Valenty všichni považovali za svátek, mnozí za vrchol kariéry. „Kluci se těšili jak malí, vyměňovali si směny, aby o zápas nepřišli. Dokonce jsme zvažovali, že se domluvíme na povoleném střídání pěti hráčů, aby si atmosféru na hřišti užila i lavička. Ale bohužel. Je to smutné," posteskl si Josef Janíček, kouč Šumic, který z vítězství bez boje velkou radost neměl. „Kdybychom trofej vybojovali na hřišti, je to úplně o něčem jiném. Ale když už mají kluci volno, tak si sedneme a trpké vítězství zapijeme," dodal Janíček.

Hluboké zklamání nezakrývali ani Nedakoničtí. „Prvotní zlost už nás přešla. Je pravda, že poškození se mohou cítit i ve Starém Městě, takže rozhodnutí svazu respektujeme," uvedl Antonín Štolfa, vedoucí nedakonického týmu, který však hráčům před páteční dohrávkou v Uherském Ostrohu novinku zatajil. „Kluci ještě nic nevědí a snad to tak i zůstane, špatná nálada by se určitě projevila na hřišti," vysvětlil Štolfa. „Všichni se na finále na prvoligovém trávníku moc těšili, zvažovali jsme, že se prostřídá celá lavička. Ale nakonec je všechno jinak," zalitoval vedoucí týmu.

Jedinou nevyřešenou tajenkou zůstává, jak si mančafty rozdělí 35 tisíc korun, finanční injekci od sponzora okresního poháru. Jistotu mají pouze Šumice, které ukrojí 15 tisíc korun za „vítězství", a poražený semifinalista Ostrožská Nová Ves B (5 tisíc).  „O dalším rozdělení ještě popřemýšlíme, v úvahu připadá jen bonus pro Nedakonice B a Staré Město," podotkl předseda OFS.

Vítěznou pohárovou trofej předá fotbalistům Šumic v přestávce domácího souboje s Kudlovicemi (16. června). „Historie okresního poháru nic podobného nepamatuje, ale bohužel. Pravidla nemůžeme obcházet," udělal tečku za pohárovým finále Miko.

Autor: PETR ČECH
Zdroj: www.idobryden.cz
29.05.2013 09:51:11
Pavel Čaňo
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
5:4 (3:2)
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

 

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one