TN.CZ: Statečný rozhodčí se pustil do Pelty a Berbra. Už dostal flastr!

Zdroj: tn.cz
Sebral velkou dávku odvahy a vydal se do boje proti fotbalové vrchnosti. Rozhodčí Pavel Řihák nastoupil do zápasu krajské soutěže ve Zlínském kraji s neobvyklým dresem. Na zádech měl odvážný nápis "Berbr Pelta ven". Udělal tak na protest proti praktikám nejvyšších mužů v českém fotbale.
Když vyběhl Pavel Řihák na hřiště v Nivnici, hráči ani fanoušci se nestačili divit. Asistent rozhodčího sáhl po dresu, který dal jasně najevo, co si myslí o poměrech a nejvlivnějších lidech v českém fotbale.

"Nešlo o žádnou recesi ani sázku, ale jen a pouze o můj názor. Celá řada lidí s ním ale plně souhlasí," řekl v rozhovoru pro TN.cz Řihák, který upozornil na starou známou věc, a to střet zájmů.

"Když se mluví o tom, že pan ministr Babiš vlastní Agrofert, tak se ale musíme podívat i na to, že šéf fotbalové asociace pan Pelta je vlastníkem klubu v Jablonci," pokračoval rozhodčí. "Díky panu Berbrovi zase Plzeň tlačí rozhodčí. A nemluvím jen o zápasu ve Zlíně, nestalo se to totiž poprvé."

Rozhodčí Řihák
Odvážnému sudímu vadí i fakt, že se vznikem fotbalové asociace musely kluby začít platit každým rokem poplatky. A to i ty z nejnižších soutěží.

"V klubech z malých vesnic mají strašně malý rozpočet a musejí shánět další tisíce, aby roční poplatek zaplatily. Pokud má klub mládež, část peněz se sice týmu vrací po nějaké době vrací, když ale mládež nemá, tak má smůlu a peníze zůstávají asociaci," zdůraznil Řihák.
Zdroj: tn.cz
11.04.2016 20:42:30
12. 4. 2021 20:15
ČUS: Ve zkratce bylo mediálně prezentováno uvolnění na šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, a dvě sportující osoby na vnitřních sportovištích.
Jakmile bude zveřejněn oficiální text s podmínkami v úplném znění, urychleně připravíme a zveřejníme na webu ČUS výkladové stanovisko.

Poslední aktualizace: 12. 4. 2021; 20:15 | Copyright © | 2007-2021 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox