Slovácký deník: Březovou vede trenérský nováček. V jednání je příchod tří posil ze Slovenska

Po postupu do okresního přeboru v něm vždy hráli nahoře. Pohybovali se od třetího do pátého místa, hůře na tom nikdy nebyli. Až loni na podzim se to zvrtlo. Fotbalisté Březové získali jenom třináct bodů, do jarních odvet tak půjdou až z jedenácté pozice a především s novým trenérem Jindřichem Blažkem, se kterým vedení klubu podepsalo půlroční smlouvu do 30. června 2022.

„Pochází z Uherského Hradiště a náš klub je jeho první trenérské angažmá. V loňské sezoně hrál ještě aktivně fotbalovou soutěž za Hrubou Vrbku,“ informuje ekonomický manažer klubu Pavel Čaňo.

Jednapadesátiletý Blažek, který v kariéře prošel Medlovicemi, Stříbrnicemi, Mařaticemi, Buchlovicemi nebo Uherským Ostrohem, vystřídá ve funkci Ladislava Kalinu, který v Březové skončil po posledním podzimním zápase na vlastní žádost.

„Působil u nás sedm let. Za odvedenou práci mu musíme poděkovat, protože mužstvo dovedl do okresního přeboru, kde s ním vždy hrál na špici tabulky,“ upozorňuje Čaňo.

Nový trenér se chopil kormidla na začátku ledna, kdy na Březové odstartovala zimní příprava. S týmem se připravoval vždy v pátek a v neděli. Hráči Sokola nyní nabírají kondici a ladí formu především na umělé trávě v Uherském Brodě, kde absolvují tradiční zimní turnaj.

Březová ve třech přípravných duelech získala jenom bod po remíze s Havřicemi, s béčkem Strání i Lhotou u Malenovic jasně prohrála.

Vedení klubu nyní dotahuje příchod tří hráčů ze Slovenska. Posily z Dolné a Horné Súče už s týmem trénují, nyní se vedou jednání mezi kluby. Nový trenér může na jaře počítat s Dominikem Jankůjem, jenž se stal novým kapitánem.

Fotbal by měl hrát i David Čaňo, který je momentálně zraněný. Jinak tým zůstává pohromadě, žádná z opor neskončila. Pokračovat bude i kanonýr Pomajbík.

„Vzhledem k tomu, v jaké se nacházíme situaci, je naším primárním cílem záchrana v soutěži. Samozřejmě všichni věříme, že změna trenéra přinesla do mužstva nový impulz a že nasbíráme co nejvíce bodů a v tabulce se posuneme více nahoru,“ dodává Čaňo.
Zdroj: slovacky.denik.cz
29.03.2022 18:55:38
21.5.2022 v 16:30:
Nezdenice vs. TJB
XXII. kolo Okresního přeboru
Stadion: Nezdenice
15.5.2022 v 15:00:
TJB vs. Prakšice
XXI. kolo Okresního přeboru
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00