tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

Rozhovor se Z. Šebestou: Obě mužstva si vyšší soutěž zaslouží

ROZHOVOR SE ZDEŇKEM ŠEBESTOU

 

*33-letý trenér A-mužstva FC Strání

*v sezoně 2008/09 slavil postup s týmem ČSK Uh. Brod do divize

 

9.11.2010 11:55  UHERSKÝ BROD

1.)   Jak jste spokojený, resp. jak hodnotíte výkony, Březovských odchovanců, Pomajbíka a Vojtka? Předčili Vaše očekávání, anebo by mohli na sobě ještě více zapracovat?

 

Davida s Pepou znám už z mého působení v Brodě, a proto jsem zhruba věděl,co od nich můžu očekávat. David je rychlostní typ hroťáka s neskutečným čichem na gól. Za podzim se prosadil v každém ze třinácti utkání, ve kterých jsme skórovali a dal úctyhodných 16 branek. Umí to jeden na jednoho, zakončuje levou i pravou nohou, hlavičkář je také velmi dobrý, často zkouší akrobatické nůžky, což „žerou" všichni fanoušci a hlavně fanynky. Někdy, ale zbytečně drží balon, což zase moc „nežeru" já. Pepa je důrazný univerzál s obrovským kladivem v pravé i levé noze, dovede zahrát v obraně, útoku i v záloze, pro tým je nejplatnější jako klasický „pilovač lajny". Umí vstřelit také důležitý gól, ale také pěkně sestřelit soupeře. Proto kontrola emocí je to ,na čem musí zapracovat. Také by mohl více využívat svůj potencionál při střelbě ze střední vzdálenosti. Oba kluci jsou spolu výborně sehraní, umí se najít prakticky poslepu a i z tohoto důvodu patří ke klíčovým hráčům mého týmu.

 

2.)   Jak hodnotíte první část sezony v A-mužstvu Strání? Jste spokojený s výkony hráčů a s výsledky, které předvádí?

 

Podzimní část sezony musím hodnotit převážně kladně. S 26 body jsme pořád ve hře o ty nejvyšší příčky a to byl náš předsezónní cíl, který jsme tímto splnili. Po mém příchodu k týmu jsme změnili spoustu věcí, hlavně jsme přešli k zónovému způsobu bránění, bez odskočeného stopera, a to chce určitou porci zápasů, aby to kluci dostali do krve. Obdržených 14 branek napovídá, že jdeme správným směrem. Dali jsme také nejvíc branek ze všech týmů, na čemž mají David s Pepou nemalý podíl. Předváděná hra začíná mít také vysoký standart, používáme míň dotyků a jsme více přímočařejší směrem dopředu. Velmi mě potěšil i přístup hráčů, včetně tréninkové morálky, kluci to fakt berou vážně a chtějí něco dokázat.

 

3.)   Určitě sledujete i výsledky B-týmu, a pochopitelně zápasu s TJ Březovou. Proslýchá se, že jste zakázal hráčům A-mužstva hrát za B-tým, je tomu tak? Jestli ne, kolik, resp. koho uvolníte hrát za B-tým?

 

Je nesmysl, že by jsem někomu zakazoval hrát za benfiku. Máme jasnou domluvu, kteří hráči a kdy budou hrát za áčko nebo za béčko. Nestalo se ani jednou, že by jsme se s trenérem béčka nedomluvili. Naopak se mu snažím vycházet vstříc a neoslabovat je třeba o tradiční střelce Nuzíka a Jánošíka. Když se nám zápasy křížily, pomohl jsem si raději klukama z dorostu. Jediným negativem tak zůstává moje nabídka pro kluky z benfiky, aby se více zapojovali do tréninků áčka, která je využívána jen několika málo hráči Pracujeme však na mnohem větší spolupráci A a B -týmu, tak doufám, že i tento nedostatek odstraníme. Závěrem by jsem chtěl dodat, že derby jsem viděl a musím konstatovat, že mělo všechno co mít mělo. Od výborných fandů na obou stranách, přes vyhecované výkony hráčů až po krásné branky, které jsou kořením fotbalu. Myslím, že obě mužstva si za předváděné výkony a výborné fanoušky, vyšší soutěž zaslouží.

 

 

Děkuji za rozhovor

(Autor: pal)

09.11.2010 11:58:33
Pavel Čaňo
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
5:4 (3:2)
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

 

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one