Rozhodnutí VV FAČR: Fotbalová sezóna 2019/20 byla ukončena!

Amatérští fotbalisté, tedy ti v soutěžích od třetí ligy níže, si v soutěžních utkáních v této sezóně už do míče nekopnou. Během dnešního jednání totiž Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o ukončení všech amatérských soutěží s platností od 8. dubna. Kluby přitom nebudou sestupovat ani postupovat. Jasněji je také o MOL Cupu, jeho zbývající zápasy mají být odehrány v nových termínech.

Konečné pořadí amatérských soutěží zůstane podle aktuálních tabulek k 8. dubnu, kluby nesestoupí ani nepostoupí. Výjimkou budou postupy do profesionálních soutěží - tedy z ČFL a MSFL do druhé ligy.
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-perlicky/amaterskemu-fotbalu-konci-sezona-vykonny-vybor-facr-rozhodl-i-o-poharu-20200407.htmV úterý 7. dubna 2020 se sešel Výkonný výbor FAČR s těmito závěry:

VV FAČR bere na vědomí předložené informace ke státní reprezentaci:

• Posuny a rušení hracích termínů/turnajů mužských reprezentací ČR A až ČR U-16.
  • Posuny a rušení hracích termínů/turnajů ženských reprezentací ČR A až ČR U-15.

VV FAČR bere na vědomí informace UEFA a FIFA za období 10. 3. 2020 – 7. 4. 2020:

• Kongres FIFA přeložen z června na září.
  • Posun termínů Asijské a Jihoamerické kvalifikace na MS 2022
  • V souvislosti s nastalou situací kluby nejsou povinny uvolňovat hráče pro utkání reprezentace, pokud klub s uvolněním souhlasí, hráč může odmítnout - bez jakéhokoliv disciplinárního provinění (čl. 27 Mezinárodního přestupního řádu).
  • Dne 17.3. proběhla videokonference UEFA a předsedů a GS všech evropských asociací – řešena situace ohledně COVID-19; vytvořena pracovní skupina, která se zabývá situací v souvislosti s dohráním evropských soutěží; asociace pravidelně posílají týdenní report týkající se vývoje situace v jednotlivých zemích; další videokonference je plánována na 1.4.
  • EURO 2020 odloženo o rok na letní termín 2021.
  • Posunuty jsou termíny Finále LM, UEL a LM žen.

VV FAČR schvaluje, v souvislosti s aktuální koronovirovou situací, změnu Soutěžního řádu, podle které:

• Ve výjimečných případech, kdy nelze soutěž dohrát z důvodů vyšší moci, může být soutěžní ročník ukončen nebo změněn systém mistrovských a pohárových soutěží rozhodnutím Výkonného výboru FAČR zveřejněném na Úřední desce.

VV FAČR schvaluje, v souvislosti s aktuální koronovirovou situací, k 8. 4. 2020 ukončení Soutěžního ročníku 2019/2020 ohledně mistrovských a pohárových soutěží vyjma:

• Soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace jako řídícího orgánu soutěže;
  • Poháru FAČR – MOL Cup 2019/2020.

Pořadí soutěží zůstává platné k datu 8. 4. 2020. Pokud dojde ze strany LFA k dohrání profesionálních soutěží, bude zachována směrem k ČFL a MSFL, prostupnost týmů.

VV FAČR schvaluje, v souvislosti s aktuální koronovirovou situací, změnu Přestupního řádu.

VV FAČR bere na vědomí přehled nákladů a výnosů FAČR a dceřiných společností za únor 2020.

VV FAČR schvaluje aktualizaci finanční podpory KFS v roce 2020.

VV FAČR bere na vědomí informace týkající se mladého fotbalu.

VV FAČR schvaluje, v souvislosti s aktuální koronavirovou situací, toto:

• žadatelům o licenci se prodlužuje platnost licence, resp. certifikátu z 30. 6. 2020 do 31. 12. 2020;
  • žadatelé o licenci podají prostřednictvím systému SAFE žádost o licenci pro období od 1. 1. 2021 nejpozději do 30. 9. 2020;
  • žadatelé o licenci nejpozději k 31. 5. 2020 podají přehled o plnění podmínek stanovených Pravidly pro projekty na podporu talentované mládeže za rok 2020.
  • a ukládá:
  • provést kategorizaci stávajících držitelů licencí, resp. certifikátů podle Pravidel pro projekty na podporu talentované mládeže za rok 2020;
  • zahájit proces vyplácení části dotací žadatelům o licenci podle přílohy č. 1 tohoto rozhodnutí.

VV FAČR schválil změnu Pravidel pro projekty na podporu talentované mládeže schválených dne 4. 2. 2020 tak, že se do čl. 89 nově se vkládá odstavec 4 tohoto znění:

• 4. Ve výjimečných případech, kdy z důvodů vyšší moci není objektivně možné naplnit všechny povinnosti uložené těmito pravidly, může Výkonný výbor FAČR: a) prodloužit platnost již udělených licencí, resp. certifikátů; b) udělit výjimku z povinnosti stanovenou těmito pravidly.
  • Původně číslovaný odstavec 4 je nově označen jako odstavec 5 a zní takto:
  • 5. Tato pravidla byla schválena Výkonným výborem FAČR dne 7. 4. 2020 a nabývají účinnosti dne 8. 4. 2020 vyjma ustanovení článku 89 odst. 4 a 5, které byly schváleny Výkonným výborem FAČR dne 7. 4. 2020 a nabývají účinnosti dne 8. 4. 2020.

VV FAČR schvaluje dle přiloženého písemného materiálu změny v členství klubů FAČR:

A)        Obnova členského klubu FAČR:

• SK Olympia Orlová, z.s., ID 8030501

B)        Změna názvu klubu:

• ID 2060421, SK SLAVIA V. BOREK,z.s. na: SK Slavia Velký Borek, z.s.

C)        Zrušení registrace členského klubu FAČR:

• ID 2070331, FK OBRUBY z.s.

D)        Převod členských práv k soutěžím:

• TJ Sokol Vinoř na FK VINOŘ 1928, z.s.
  • FK Kolín, a.s. na SK Sparta Kolín, z.s.

VV FAČR schvaluje, v souvislosti s aktuální koronavirovou situací, změnu termínu VH FAČR na 18. 6. 2020 a bere na vědomí rušení jednorázových akcí pořádaných asociací.

Zdroj: facr.fotbal.cz

Všechny amatérské fotbalové soutěže v Česku od třetí ligy níže byly kvůli pandemii nového typu koronaviru předčasně ukončeny. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor Fotbalové asociace ČR. Semifinále a finále domácího poháru vedení FAČR odložilo na neurčito, podle předsedy Martina Malíka by se MOL Cup mohl dohrát v průběhu června.

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-domaci-souteze/377866/nizsi-fotbalove-ligy-byly-ukonceny-mol-cup-by-se-mohl-dohrat-v-cervnu.html

07.04.2020 16:36:11

Poslední aktualizace: 18. 10. 2020; 11:45 | Copyright © | 2007-2020 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox