tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

Reakce klubu TJB k utkání v Horním Němčí

V neděli 24. 5. 2015 se za příznivého počasí odehrálo utkání o čelo tabulky v Okresní soutěži sk. B mezi domácím Horním Němčí a hostující Březové. Domácí v případě výhry by na 99% už byli jistými postupujícími, jenže výsledek se zrodil v jejich neprospěch (prohra 1:2), co neunesli domácí fanoušci. V průběhu utkání každému správnému fanouškovi pracují nervy a emoce, a každý fanoušek fandí svému týmu. To, že fanoušci slovně uráží hráče, to se dá přeslechnout a dá se říci, že to k fotbalu patří. Jenže co se nedá odpustit, je bezdůvodné provokování, sprosté nadávání a fyzické vyhrožování – nebrali si servítky, zda to jsou maminky, manželky, přítelkyně či děti…
Dále v zápase nastala situace, kdy se zranil domácí hráč. Hráči TJ Sokol Březová neměli narážky typu – co simuluješ, běž za lajnu, ale právě naopak byli v duchu fair-play a hráči za lajnu pomohli! V závěru zápasu nastala situace, kdy dostal hostující hráč nepříjemné křeče, které mu nedovolili se hnout, natož tak stát. Reakce domácího publika byla ale alarmující: „Co se třepeš, jak kdybys měl epileptický záchvat, odneste ho za lajnu, simulanta.“
Bezprostředně po utkání, kdy se hostující hráči loučili a děkovali svým fanouškům, tak se strhla první mela, kterou vyprovokovali domácí fanoušci (omotání sparťanskou šálou). Bohužel to nic nebylo, oproti tomu, kdy hostující hráči šli do šaten, tak je opět domácí fanoušci napadli. Aby toho nebylo málo, tak ještě po osprchování hráčů, kdy jsme odcházeli z areálu TJ Horní Němčí, byl napaden opět hostující hráč, kterého chytli domácí „do kravaty“ a nebýt duchapřítomnosti „rozumných“ fanoušků, tak by to dopadlo špatně…
Otázka tedy zní na klub TJ Horní Němčí: Kde jste měli pořadatele, kteří by zasáhli? S tímto chcete hrát v Okresním přeboru? V neposlední řadě je zde reakce na nehygienické záchody, kde se odvážili jen ti nejotrlejší! Další otázka zní: Jak je možné, že i přes zákaz OFS UH se může na hřišti prodávat pivo ve skleněných lahvích?! Má klub snad nějakou výjimku? Klub TJ Horní Němčí by se měl k tomu vyjádřit, jde porušení pravidel OFS UH.
Utkání řídil šéf rozhodčích OFS – p. Pavel Bartoň z Buchlovic, který i přes upozornění OFS UH, že se budou trestat hrubým finančním postihem urážky HR, HRÁČŮ, DIVÁKŮ (usnesení z listopadu 2014), tak hlavní rozhodčí nereagoval, a ani nenapsal, co se na hřišti dělo při zápase a po něm (hlavně selhání pořadatelská služby).
Každý přespolní fanoušek (z Březové, ze Strání, ze Záhorovic, z Uherského Brodu,…), který byl na zápase, musel zaplakat, co se může dít na fotbale…
Autor: pal
27.05.2015 11:28:46
Pavel Čaňo
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
5:4 (3:2)
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

 

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one