Reakce FAČR na vyjádření ministra zdravotnictví

Fotbalová asociace České republiky reaguje na sobotní vyjádření ministra zdravotnictví pana Petra Arenbergera, který navzdory svému předchozímu ujištění směrem ke sportovnímu prostředí oznámil, že v pondělí 12. dubna navrhne Vládě ČR, aby se i bez nouzového stavu mohli setkávat nejvýše dva lidé, tedy i během sportování.

„FAČR považuje v tuto chvíli podobný přístup za skandální a zároveň za plivnutí do tváře všem, kteří se na základně pátečního vyjádření pana ministra začali chystat na pondělní restart tréninkového procesu v režimu 20 osob na venkovních hřištích.

Situace je především v oblasti nemožnosti tréninku dětí alarmující s možnými nevratnými procesy a FAČR nehodlá podobné devastaci zdraví zejména nejmladší generace pouze přihlížet. FAČR, ve spolupráci s řadou ostatních svazů, ČUS a NSA, připravila navíc celou řadu scénářů jak bezpečně zajistit návrat sportovců /fotbalistů/ na sportoviště a nyní využije tedy veškerých možností k tomu, aby tedy alespoň podle nich restart sportu probíhal."

Zdroj: FAČR.cz

11.04.2021 16:32:47
10. 5. 2021 10:15
ČUS: S účinností ode dne 10. května 2021 od 00:00 hod. do odvolání platí: Sportovní příprava amatérských sportovců mladších 18 let, organizované sportovními svazy mimo vnitřní prostory na vymezeném sportovišti při dodržení podmínky, že na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy na vymezeném sportovišti a ve skupinách nejvýše 30 osob, bez využití vnitřních prostor sportoviště (šatny, sprchy apod.).

Poslední aktualizace: 12. 5. 2021; 19:30 | Copyright © | 2007-2021 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox