Reakce FAČR na vyjádření ministra zdravotnictví

Fotbalová asociace České republiky reaguje na sobotní vyjádření ministra zdravotnictví pana Petra Arenbergera, který navzdory svému předchozímu ujištění směrem ke sportovnímu prostředí oznámil, že v pondělí 12. dubna navrhne Vládě ČR, aby se i bez nouzového stavu mohli setkávat nejvýše dva lidé, tedy i během sportování.

„FAČR považuje v tuto chvíli podobný přístup za skandální a zároveň za plivnutí do tváře všem, kteří se na základně pátečního vyjádření pana ministra začali chystat na pondělní restart tréninkového procesu v režimu 20 osob na venkovních hřištích.

Situace je především v oblasti nemožnosti tréninku dětí alarmující s možnými nevratnými procesy a FAČR nehodlá podobné devastaci zdraví zejména nejmladší generace pouze přihlížet. FAČR, ve spolupráci s řadou ostatních svazů, ČUS a NSA, připravila navíc celou řadu scénářů jak bezpečně zajistit návrat sportovců /fotbalistů/ na sportoviště a nyní využije tedy veškerých možností k tomu, aby tedy alespoň podle nich restart sportu probíhal."

Zdroj: FAČR.cz

11.04.2021 16:32:47
30.10.2021 ve 13:30:
TJB vs. Záhorovice
XIII. kolo Okresního přeboru
17.10.2021 ve 14:30:
TJB vs. Kněžpole

XI. kolo Okresního přeboru
Stadion:Na Zelničkách, Březová
A-tým - PÁ v 17:00
Žáci - PO v 16:00
Přípravka - ÚT, ST, ČT v 16:00