FAČR: Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.

Pane Premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější.

My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat.

Od pátečního veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní organizovaný restart. Pane Premiére, nedovolte, aby pondělní rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra.

• Martin Malík – Fotbalová asociace ČR
  • Tomáš Král – Český hokej
  • Miroslav Jansta – Basketbal CZ
  • Marek Pakosta – Český volejbal
  • Filip Šuman – Český florbal
  • Ondřej Zdráhala – Česká házená
Zdroj: FAČR.cz
11.04.2021 16:34:54
10. 5. 2021 10:15
ČUS: S účinností ode dne 10. května 2021 od 00:00 hod. do odvolání platí: Sportovní příprava amatérských sportovců mladších 18 let, organizované sportovními svazy mimo vnitřní prostory na vymezeném sportovišti při dodržení podmínky, že na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy na vymezeném sportovišti a ve skupinách nejvýše 30 osob, bez využití vnitřních prostor sportoviště (šatny, sprchy apod.).

Poslední aktualizace: 12. 5. 2021; 19:30 | Copyright © | 2007-2021 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox