FAČR reaguje na zpřísněná opatření Vlády ČR

Na základě rozhodnutí Vlády ČR chce FAČR informovat své členy a jejich kluby o tom, že soutěže výkonnostního fotbalu jsou od pondělí 12. října 2020 na dobu 14 dnů pozastaveny.

Níže přikládáme stanovisko FAČR k celé věci:

„Vedení asociace si v rámci nouzového stavu uvědomuje nebezpečí narůstajícího počtu pozitivně testovaných osob, na druhou stranu stále věříme, že je venkovní sport, za dodržení všech platných hygienických opatření, stále tou nejlepší možnou prevencí k pevnému zdraví nás všech.

V tomto duchu se také FAČR snaží dlouhodobě komunikovat se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR i Národní sportovní agentury a vysvětlovat důvody pro neuzavírání soutěží a tréninků klubů a hráčů výkonnostního fotbalu.

Čtvrteční rozhodnutí vlády v celé věci, s platností od pondělí 12. října, nezbývá než respektovat, zároveň ale doufáme, že bude časově omezeno jen na avizovanou dobu a budeme tak moci v soutěžích pod hlavičkou FAČR po této vynucené pauze následně pokračovat.

Co se týká výjimky pro konání mezistátních zápasů, za tu jsme samozřejmě rádi, důležitou otázkou v této souvislosti samozřejmě ale zůstává, v jaké kondici do těchto utkání budou moci nastoupit hráčky a hráči z českých soutěží, pokud během následujících týdnů nebudou pravidelně herně vytěžovaní.“

Zdroj: FAČR

18.10.2020 11:37:00

Poslední aktualizace: 18. 10. 2020; 11:45 | Copyright © | 2007-2020 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox