tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

DDK: V měsíci září kraloval Janků

V měsíci září kraloval Janků


  Pět gólů do sítě beznadějně posledních Rudic zajistilo Michalovi Janků z Březové titul Kanonýra měsíce září! Jeho měsíční účet činí deset přesných zásahů, dohromady jich má na kontě ještě o pět víc a je ve hře o Křišťálovou kopačku pro nejlepšího bombarďáka okresních trávníků.


  Za kanonýra Janků platí už léta, jeho pravidelná porce na sezonu čítá kolem 25 gólů. Jen loni mu střelecký prach vyschl, do černého zamířil jen třináctkrát a Březová se poroučela z okresní soutěže. „Ani nevzpomínat, hrůza. Ale chceme se rychle vrátit zpět, zatím se nám docela daří," říká osmnáctiletý forvard, který se v říjnu blýskl pěti góly do sítě Rudic (10:1). „Vyrovnal jsem si osobní rekord. Škoda jen dalších zahozených šancí, šestý gól doslova visel ve vzduchu. Ale jinak jsou osobní statistiky až druhořadé, hlavně se musí dařit týmu," zdůraznil Janků.

 

  Třebaže jeho nejsilnější zbraní je levačka, dokáže udeřit i pravou nohou. „Jen hlavou góly dávám zřídkakdy. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy jsem hlavičkoval do sítě," usmívá se Janků, který v létě získal do útoku parťáka Josefíka a náramně si kápli do noty. „Už jsme sehraná dvojka. Důkazem budiž nejvíc nastřílených branek v soutěži. Nejhezčí? Asi rána z otočky na hranici velkého vápna, míč, za kterým se rudický gólman jen ohlédl, skončila v šibenici," těší odchovance Březové, který si v žácích odskočil do Uherského Brodu a Bystřice pod Lopeníkem. A jak si linkuje budoucnost? „Zatím o ní moc nepřemýšlím. Když se bude dařit, třeba se objeví nabídka z vyšší soutěže, uvidíme," nemá hlavu v oblacích.

 

(Zdroj: www.idobryden.cz)

05.10.2010 13:13:42
Pavel Čaňo
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
5:4 (3:2)
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

 

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one