tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

DDK: Na postup pomýšlí Březová

Na dostřel špičky tabulky je Horní Němčí a Ostrožská Lhota
Na konci minulého ročníku okresní soutěže skupiny B nastala docela zajímavá situace. Fotbalisté Březové již otevírali zátky od šampaňského na oslavu postupu do okresního přeboru, jenomže kolaps v posledním utkání v Komni je nakonec odsunul na druhé místo. O to víc touží po postupu v právě probíhajícím ročníku. „Určitě bych rád oslavil postup i s Březovou, ale úplná priorita to není. Spíš se soustředíme na finále poháru,“ prozrazuje kanonýr Březové David Pomajbík, který na podzim nastřílel devatenáct branek. Jeho Březová si i díky jeho výkonům zatím vede skvěle. Po podzimu jí patří první příčka s jednobodovým náskokem před Horním Němčím a třemi body před Ostrožskou Lhotou, která se díky dobrému finiši přiblížila čelu tabulky. Jako nováček soutěže po sestupu z okresního přeboru určitě pomýšlí na návrat. „Škoda dvou ztracených bodů v Uherském Brodě, jinak bychom ještě více atakovali špičku tabulky. Během podzimu se nám podařilo kádr stabilizovat a teď snad zabojujeme o případný postup,“ uvedl na webových stránkách Ostrožské Lhoty trenér Jiří Jurásek.

V letošním ročníku okresní soutěže skupiny B se představilo hned trio nováčků. Zatímco Ostrožská Lhota bojuje o špici tabulky, Přečkovice a Žítková se pohybují ve druhé polovině tabulky. Právě tyto dva týmy mezi sebou svedly boj o postup. A protože vzájemná bilance vyzněla lépe pro Přečkovice, slavilo se především tam. Ovšem ani Žítková nepřišla zkrátka. Její přání bylo vyslyšeno a po odhlášení béčka Nedakonic mohla oslavit dodatečný postup. A v právě rozjeté sezoně si vede o něco lépe než Přečkovice. Mezi oběma týmy je jenom čtyřbodový rozdíl. Jejich vzájemný duel hned ve třetím kole vítěze neměl, utkání skončilo remízou 1:1.

Během podzimu svými výkony mile překvapili i fotbalisté Pitína a Boršic u Blatnice, kterým patří páté, respektive čtvrté místo. Sice je od vedoucího tria dělí určitá bodová ztráta, ale na druhou stranu je určitě nečeká horké jaro se strachem o sestup. To asi budou prožívat uhersko­brodští orli a fotbalisté Komni, kterým patří předposlední a poslední příčka v tabulce. Ale bodové odstupy ani v tomto případě nejsou tak hrozivé, aby na jaře nezabojovali a o setrvání v okresní soutěži se ještě neporvali.
Autor: sal
Zdroj: idobryden.cz
 
09.04.2016 15:07:12
Pavel Čaňo
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
5:4 (3:2)
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

 

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one