DDK: Hvězdná 11: Klidně pivo s ananasem

Hvězdná 11: Klidně pivo s ananasem

První letošní pivní párty pro vítěze ankety týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM a Uherskobrodského pivovaru Hvězdná jedenáctka zavedla do útrob pivovaru týmy z okresních soutěží.

Vítězné Mistřice a Březová obsadily pivovar v pátek večer a bylo to pro ně setkání po dvou a půl letech, předtím se v pivovaru potkaly v červnu 2013. Zatímco tehdy už bylo po konci sezony a bylo co slavit, nyní jsou oba týmy v půlce soutěže. Březové patří v okresní soutěži B 1. místo a jejich cílem je postup mezi okresní elitu, která jim v uplynulé sezoně doslova utekla mezi prsty. „Škoda o tom vůbec mluvit. Vše jsme měli ve vlastních rukách, ale nakonec nebylo co slavit. V posledním zápase jsme sice v Komni vedli 0:2, ale vlastními chybami jsme se o výhru, a tím pádem i postup připravili sami,“ posteskl si David Pomajbík, kanonýr Březové, která se postup bude snažit vybojovat v jarních odvetách. To Mistřice mají docela jiné starosti. V okresní soutěži A jim patří poslední místo a naděj na lepší zítřky je zatím v nedohlednu.
„Nevím co se děje, ale vůbec se nám nedaří. Jenom dvě výhry během podzimu je hrozně málo, stejně jako hráčů na některé zápasy,“ pokrčil rameny mistřický předseda Pavel Sklenář.

Aktuální situace v tabulkách ale žádným způsobem neovlivňovala páteční večer plný piva a dobré zábavy. Březovští pro cestu do Uh. Brodu zvolili veřejnou dopravu, Mistřičtí přijeli zájezdovým autobusem, za jehož volantem seděla sympatická blondýnka Hana Pfeiferová. Ještě než všichni aktéři páteční párty zasedli na svá místa, měli před sebou první orosený vzorek z uherskobrodské produkce. A protože všem po dlouhé cestě pořádně vyprahlo, musel se Tibor Nechala, obchodní ředitel pivovaru a výčepní v jedné osobě, pořádně otáčet, aby čtyřicítce fotbalistů zalil jejich hrdla. A protože součástí párty jsou i soutěže, ta první na sebe nenechala dlouho čekat. Klasická pivní štafeta, ve které ten rychlejší tým získá první bod do boje o padesátilitrový sud piva Patriot.

Do pivní štafety za Mistřice nastoupili Patrik Sklenář, Michal Bilavčík, Jakub Bilavčík, Milan Jurga a Martin Horňák. Proti nim se postavili Miroslav Králík, Zdeněk Trecha, Josef Janků, Tomáš Čaňo a Josef Uher. Za mohutného povzbuzování o celý krígl vyhrála Březová. „Hoši, to musíte ještě potrénovat,“ ozývalo se z březovského koutku směrem k Mistřickým. Koho nezajímalo jenom konzumování piva, ale také jeho výroba, mohl se vypravit na komentovanou prohlídku pivovaru. Mezitím probíhaly diskuze na všechna možná témata a taky se připravovala druhá soutěž. Na tu měly oba týma nominovat po jednom borci. Mistřičtí vyslali Martina Horňáka, Březovští Davida Čaňa. Až do poslední chvíle nikdo prakticky nevěděl, v čem se vlastně bude soutěžit. Když se na barovém pultu objevily půlky ananasu, někteří jen suše polkli při představě, že by se do toho měli pustit. Kdo musel, byli oba borci nominovaní svými týmy. A oba se svého úkolu zhostili na výbornou. „Radši jim přineste i kýbl, určitě bude potřeba,“ zazněla jedna z mnoha rad rozbouřeného publika. Kýbl ani žádná jiná úklidová pomůcka nebyla potřeba. Ananasová šťáva sice byla všude, ale veškerý ananas skončil tam, kde měl. Díky rychlejšímu finiši mistřického Horňáka byl stav souboje o bečku piva vyrovnán.

Jestliže v dřívějších pivních párty bývalo zvykem, že si z pivovaru odvezly bečku oba týmy, pro zpestření a větší bojovnost byla bečka připravena jen pro vítěze. Rozhodující bitvu rozhodovala délka uší. Měření sluchů mělo úspěch už v loňském roce, takže proč ho nezopakovat. Trojčlenné týmy vyrazily do boje, který byl opět zahalen tajemstvím. Březovští nominovali Tomáše Čaňa (7,2 cm), Josefa Uhra (6,7 cm), ale především Josefa Janků, jehož ucho bylo absolutně nejdelší ze všech soutěžících a také rozhodla o tom, že druhý bod a také bečka piva putují do Březové. Jen pro upřesnění, jeho ucho měřilo 8,2 cm. Mistřičtí Martin Horňák (6,8), Patrik Sklenář (6) a Miloš Malina (6,5) sportovně porážku uznali.

I přesto, že už cena v podobě sudu piva měla svého majitele, vyštengrovaly se oba týmy k dalším soubojům. Došlo tak na pití piva na ex, či na páku, kde ani jeden z borců nechtěl dát svoji pravačku, či levačku lacino.
Autor: sal
Zdroj: idobryden.cz

09.04.2016 15:24:18
4.10.2020 v 15:00:
Jarošov vs. TJB
VIII. kolo Okresního přeboru
Stadion: Jarošov
Sraz: 13:05 u Lipy
Odjezd: 13:15
26.9.2020 v 15:00:
TJB vs. Nezdenice
VII. kolo Okresního přeboru