ČUS: Aktuální opatření ve vztahu ke sportu

Aktualizace 14. dubna 2021

Vláda na jednání 12. 4. rozhodla o nastavení podmínek pro umožnění organizovaného sportu. Ve zkratce bylo mediálně prezentováno uvolnění na šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu.

Ministerstvo zdravotnictví do středy 14.4. 11:00 nevydalo žádný oficiální dokument k pondělnímu rozhodnutí, s přesným zněním podmínek pro sportování. Získali jsme zatím pouze informaci od ministra P. Arenbergera, že aktuální znění mimořádného opatření 14601/2021 se nebude měnit,  ministerstvo pouze v jeho rámci připraví pomocný výklad. Ten zatím zveřejněn není.

Na základě mediálních výstupů má být tedy předmětné mimořádné opatření vykládáno tak, že vnitřní sportoviště jsou nadále uzavřena (vyjma profesionálního sportu) a na venkovních sportovištích lze provozovat sportovní činnost ve dvojicích, kterých může být na sportovní ploše až šest, přičemž rozestupy mezi jednotlivými dvojicemi musí být minimálně 10 m. V rámci takové sportovní činnost není třeba použití ochrany dýchacích cest ani testování sportovců. Upozorňujeme, že se jedná pouze o mediálně prezentovaný výklad MZČR, nikoliv o text mimořádného opatření, což je podstatné z hlediska právní závaznosti (mediální výstup není právně vymahatelný).

Jakmile bude zveřejněn oficiální text s podmínkami v úplném znění, urychleně připravíme a zveřejníme na webu ČUS výkladové stanovisko, které se může zdržet konzultací nejasností s ministerstvem zdravotnictví.

Zdroj: ČUS.cz

18.04.2021 11:16:34
19.6.2022 v 15:00:
Záhorovice vs. TJB
XXVI. kolo Okresního přeboru
Stadion: Záhorovice
A-tým - PÁ v 17:30
Žáci - PO, ST v 16:00
Přípravka - ÚT, ČT v 16:00

Poslední aktualizace: 21. 06. 2022; 18:15 | Copyright © | 2007-2022 TJ Sokol Březová z.s. | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox