ČUS: Aktuální informace pro sportovce

Aktualizováno 6. dubna

Amatérské sportování je povoleno výhradně individuálně nebo v rámci členů jedné domácnosti, a to v parcích, přírodě a na venkovních                             sportovištích. Sportovat lze na území celého okresu, mezi nimiž je cestování zakázáno až na výjimky.

Zákaz pohybu a pobytu bez ochranného prostředku dýchacích cest se nevztahuje na: sportovce nebo cvičící osoby: v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. ve venkovních prostorech,

Tedy z uvedeného znění vyplývá, že sportovec nebo cvičící osoba (tedy kdokoli „cvičící“) může během své sportovní/cvičební aktivity být bez zakrytých dýchacích cest pokud se nachází ve venkovních prostorech.

Pokud je tato osoba vně budov – tedy ve venkovních prostorech, splňuje předpoklady této výjimku a to bez ohledu na fakt, že se může jednat o zastavěné území obce. Zastavěné území obce (tedy například ulice mezi budovami) je venkovním prostorem, pokud není kryté a netvoří vnitřní prostor.

Profesionální sportovce a členy státní reprezentace České republiky nebo ostatních zemí, včetně osob nezbytných pro konání sportovní akce povolené výjimkou Ministerstva zdravotnictví, kterým je umožněna individuální tréninková činnost nebo účast na hromadné akci, pro kterou byly stanoveny závazné hygienicko-protiepidemické podmínky; pro tyto osoby neplatí pouze bod I.4 písm. d) a jsou povinny se po vstupu na území České republiky ze země s vysokým nebo velmi Str. 3 z 17 vysokým rizikem nákazy před zahájením uvedených činností na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 a disponovat negativním výsledkem provedeného testu.

Kompletní informace najdete na tomto odkazu

Sportovní soutěže

Profesionální soutěže bez diváků a ve specifickém režimu. Amatérské soutěže zakázány. Pravidelné testování profesionálních sportovců, rozhodčích a realizačních týmů.

Profesionální sportovci, sportovní zařízení a sportovní příprava profesionálních sportovců vč. regenerace.

Pro venkovní i vnitřní přípravu maximálně na jedné sportovní ploše 1 tým nebo 1 skupina dlouhodobě se společně připravujících sportovců. Šatny a sprchy jsou uzavřeny, toalety lze používat za dodržení zvýšených hygienických opatření. Pro příchod a odchod ze sportoviště, šatny, sprchy a toalety nastavena režimová opatření.

Amatérští sportovci, sportovní zařízení a sportovní příprava organizovaných sportovců včetně sportovních kroužků

Sportovat lze pouze venku, max. do 2 osob na jednom sportovišti, nastavena taková režimová opatření, aby bylo zabráněno setkání osob z různých skupin. Šatny, sprchy, a ostatní vnitřní prostory mimo sportoviště jsou uzavřená, pro toalety nastavena režimová opatření. Doporučeno testování.

Rekreační sporty

Vnitřní sportoviště uzavřeny. Sportovat lze venku, maximálně do 2 osob.

Fitness

Vnitřní prostory zavřeny, sportovat lze venku, maximálně do 2 osob.

Bazény, wellness centra

Zavřeno, s výjimkou poskytovatelů zdravotních služeb

Saunová centra

Zavřeno