Z okresního „suterénu“ postoupí desítka

Okresní soutěž čeká reorganizace. Od fotbalového ročníku 2013/2014 se rozšíří ze současných 14 na 24 týmů, které se rozdělí do dvou skupin podle regionu - Uherskohradišťsko a Uherskobrodsko, čímž kluby výrazně ušetří náklady spojené s cestováním. V základních třídách se zároveň rozpoutá bitva o minimálně pět postupových míst.

Reorganizaci jednohlasně posvětili kluboví zástupci na pátečním losovacím aktivu OFS Uherské Hradiště v Havřicích. „Nový hrací model je jednoznačně ekonomicky výhodnější. Drtivé většině oddílů přinese finanční i časovou úsporu. Čeká je cestování na kratší vzdálenosti, čímž ušetří náklady na benzín," obhajuje rozšíření okresní soutěže František Miko, předseda OFS. Systém zvýší i atraktivitu zápasů, neboť nabídne více soubojů s nádechem derby.

Co reorganizace znamená pro nadcházející sezonu? Z okresní soutěže postoupí první dva, do základní třídy se propadne jen nejslabší. „Ze základních tříd ale postoupí hned pět týmů, z některé možná i šest, záleží, jak budeme potřebovat naplnit skupiny okresní soutěže podle spádovosti. Kluby na pomezí jako třeba Popovice, Podolí nebo Vlčnov můžou skončit v obou „koších"," prozradil Miko.

Okresní soutěž se už v minulosti hrála na dvě skupiny, a to zhruba v 70. letech. Model však podle všeho odpískal nedostatek týmů.

„Pozitivní je také zkrácení sezony, čímž zamezíme neodehrání zápasů v řádném termínu a složitému hledání náhradního a předejdeme poničení hřišť v období pozdního podzimu nebo brzkého jara," poznamenal na závěr předseda fotbalového svazu.

V základních třídách zůstane po reorganizace deset týmů.

Zdroj: idobryden.cz

02.09.2012 16:26:44
18. 1. 2018 21:00:
VEDENÍ TJ SOKOL BŘEZOVÁ SVOLÁVÁ MIMOŘÁDNOU SCHŮZI TJB NA SOBOTU
20. 1. v 15:00
VE VINÁRNĚ POD LIPOU
*za účasti rodičů mládeže*

2. 3. 2018 v 16:00:
TJB vs. Vlčnov
zimní turnaj Janáček CUP
Stadion: UT, Lapač Uherský Brod
Odjezd: 14:40 od Lipy