SKANDÁL: 34 zápasů skončilo kontumací aneb "Dokonalý" projekt Členství ve FAČR v praxi

Okresní soutěže na Uherskohradišťsku končí šíleným skandálem. Tolik vychvalovaný projekt Členství ve FAČR, jehož hlavní tváří je reprezentant Gebre Selassie, tam naprosto znehodnotil všechny soutěže.

Některé kluby uvažují o tom, že půjdou hrát na Slovensko, dokud se situace v okresním fotbalovém svazu nezmění k lepšímu.

Co se stalo? Podle regulí nesmí hrát žádné soutěžní zápasy hráči, kteří nemají zaplacený poplatek za členství v asociaci.

A právě kvůli problémům s poplatky už svaz kontumoval více než třicet zápasů. Tabulky jednotlivých soutěží kontumace naprosto překopaly, takže spíše než sportovní hledisko o postupech či sestupech rozhodnou administrativní rozhodnutí.

V některých případech byl na vině kontumace třeba jen špatně uvedený variabilní symbol při platbě za členství.

Bystřice pod Lopeníkem peníze poslala, vyhrávala a teď přišla o body

Nejvíc na problémy s nezaplaceným poplatkem vůči fotbalové asociaci doplatili fotbalisté Bystřice pod Lopeníkem, kteří ještě před vynesením kontumačních výsledků okupovali druhou příčku tabulky a byli tak jistým postupujícím do nově se tvořící okresní soutěže.

Přitom klub z Bystřice pod Lopeníkem poslal na fotbalový svaz hromadnou platbu za všechny své členy.

Funkcionáři však uvedli chybný variabilní symbol. Peníze sice ležely na svazovém účtu, ale nikdo je nepřiřadil ke klubu z Bystřice pod Lopeníkem. Hráči přesto nastupovali k mistrovským zápasům, kde se jim poměrně dařilo.

Vedení OFS Uherské Hradiště je několikrát ubezpečilo, že k žádné kontumaci nedojde, že se jedná pouze o administrativní záležitost. Opak byl ale nakonec pravdou. Téměř všechna utkání Bystřice pod Lopeníkem byla u zeleného stolu kontumována.

A dají se očekávat další kontumace pro nezaplacený FAČR (všechny zápisy ještě nejsou zkontrolovány).

Kostlivcem ve skříni pak zůstávají nesprávné názvy v registračních průkazech, které se týkají klubů hrajících o postup. Zástupci kontumacemi nejvíce postižených klubů už avizovali, že budou žádat důslednou kontrolu a tyto kostlivce vytáhnou ze „skříní" těsně před koncem soutěže. Už tak neregulérní průběh soutěží dostane další ránu.

Ostudou skončil i Okresní pohár

Skandál výrazně poznamenal také okresní pohár, finálové utkání nakonec raději bafuňáři úplně zrušili. Finále soutěže se mělo uskutečnit na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Vítěz se měl přitom těšit na slušnou finanční prémii a také postup do krajského poháru.

Původně měl finálový duel podobu 1. FC Slovácko C - Šumice. To se ale změnilo, protože semifinálový zápas Nedakonice B - 1. FC Slovácko C byl dodatečně kontumován ve prospěch domácích. Za Slovácko C totiž nastoupil hráč, který neměl zaplacený poplatek FAČR.

„Jen těžko bychom určovali, kdo má proti Šumicím nastoupit, a na sehrání dodatečného semifinále mezi Starým Městem a zálohou Nedakonic už prostě není čas. Je mi líto dotčených týmů, které se na finále těšily, ale spravedlivější řešení prostě neexistuje," uvedl šéf okresního svazu František  Miko.

Zdroj: www.fotbalnaplno.cz

29.05.2013 09:48:34
14. 11. 17.39 h.:
TJ Sokol Březová svolává na sobotu 25. 11. 2017 v 19:00
v hospodě "U Bruštíků" schůzi vedení a výkonného výboru TJB.
Zváni jsou i členové TJB.

I. VÁNOČNÍ TURNAJ V HALOVÉ KOPANÉ 2017
Uzavírka přihlášek:
11. 12. 2017
4. 11. 2017 ve 14:00:
TJB vs. O.N.Ves

dohrávka IV. kola Okresního přeboru
Přípravka - PO a ČT 16:00-17:00

Poslední aktualizace: 6. 11. 2017; 19:50 | Copyright © | 2007-2017 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox