OBRAZEM: Záchranu Slovácka přiblížil Ondřejka

Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tak to byla rána. Nejen trenéru Josefu Mazurovi, ale i celému fotbalovému Slovácku spadl obrovský kámen ze srdce. Díky Ondřejkově přesné trefě totiž hradišťský tým dokázal v záchranářské bitvě udolat České Budějovice a jelikož Bohemians Praha i Kladno prohráli, vzdálil se sestupovému pásmu na sedm bodů.

1. FC SLOVÁCKO - ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:0 (0:0)

V záchranářské bitvě se musel domácí trenér Josef Mazura obejít bez vykartovaného kapitána Pavla Němčického, jinak ale postavil na hřiště takřka všechno zkušené, co měl k dispozici. V základní sestavě tak našli své místo Zelenka, Abrahám i Švancara, naopak jen lavičce zůstal Fujerik, který v posledních třech zápasech vždy mířil do černého.

ČTĚTE TAKÉ:

Ondřejka: Zvolil jsem technickou střelu a spadlo to tam

„Lukáš měl po utkání v Teplicích zdravotní problémy, takže nemohl odehrát celý zápas," vysvětlil po utkání Mazura.

Domácí začali aktivně a záhy je mohl po Zelenkově kolmici dostat do vedení Nestorovski, jenže Kučera jeho střelu nohama vyrazil. „Škoda, že to Ilija neproměnil, zápas mohl vypadat jinak," litoval domácí kouč

Celá první půle byla ze strany Slovácka marným snažením o otevření českobudějovické konzervy. Některé pokusy byly sice hodně nadějné, do zdárného konce ale nedospěl žádný z nich. Nejblíže k úspěchu měl pět minut před přestávkou Kuncl, který jemně tečoval Ondřejkův centr, u přední tyče vartující Rudolf Otepka ale vykopl míč z brankové čáry.

Pak měl ještě gól na kopačce Nestorovski, i tentokrát ale českobudějovická hráz odolala.

„První poločas byl z naší strany hodně nepovedený, podržel nás ale gólman Kučera, který Slovácko vychytal," pochválil svého brankáře budějovický trenér Jaroslav Šilhavý.

Po změně stran se sice tlak Švancary a spol. rozplynul jako pára nad hrncem, o to efektivnější ale domácí byli, když proměnili hned první šanci. Perůtkovu ránu po rychlém protiútoku sice obránci Budějovic stačili zablokovat, do odraženého míče se ale parádně opřel Ondřejka a trefil přesně k tyči - 1:0.

Hned vzápětí mohli hosté vyrovnat, Černákova hlavička ale šla nad Filipkovu bránu. Ve zbytku utkání se hosté snažili tlačit, domácí si ale těsný náskok pohlídali. „Po přeskupení jsme se ve druhé půli zlepšili, ale paradoxně jsme inkasovali gól. Hodně mrzet nás může, že Černák hned vzápětí svou šanci neproměnil," poznamenal zklamaně Šilhavý.

To domácí trenér měl na pozápasové tiskové konferenci o poznání lepší náladu. „Samozřejmě jsem strašně rád, že jsme získali tři body," usmíval se. Dotaz, jestli je jeho tým po prohrách Kladna a střížkovské Bohemky už zachráněný, ale rychle „odpálkoval". „Do konce soutěže ještě zbývá hodně kol. Musíme se soustředit už na nejbližší zápas s Libercem."

Branka: 62. Ondřejka. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Hojsík. ŽK: Valenta - Krob. Diváci: 4928.

1. FC Slovácko: Filipko 2 - Kuncl 3, Kordula 2 (54. Valenta 3), Košút 2, Kubáň 4 - Ondřejka 1, Zelenka 3 (59. Fujerik 3), Abrahám 2, Perůtka 3 - Nestorovski 3, Švancara 2 (87. Cleber). Trenér: J. Mazura.

České Budějovice: Kučera 2 - Laštovka 3, Horejš 3, Žižka 3, Krob 4 - Hudson 4 (46. Ondrášek 3), Černák 4, Otepka 4, Riegel 5 (66. Šíma), Volešák 4 (77. Sedláček) - Meszároš 4. Trenér: J. Šilhavý.

<!--[if gte mso 9]>

30.03.2010 19:20:44
14. 11. 17.39 h.:
TJ Sokol Březová svolává na sobotu 25. 11. 2017 v 19:00
v hospodě "U Bruštíků" schůzi vedení a výkonného výboru TJB.
Zváni jsou i členové TJB.

I. VÁNOČNÍ TURNAJ V HALOVÉ KOPANÉ 2017
Uzavírka přihlášek:
11. 12. 2017
4. 11. 2017 ve 14:00:
TJB vs. O.N.Ves

dohrávka IV. kola Okresního přeboru
Přípravka - PO a ČT 16:00-17:00

Poslední aktualizace: 6. 11. 2017; 19:50 | Copyright © | 2007-2017 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox