Kdo nemá zaplaceno, nemůže od července nastoupit!

Uherské Hradiště - Už o víkendu se naplno roztočí pohárová ruleta. Vzhledem k tomu, že se jedná o soutěžní utkání, je nutné vypsat nový zápis o utkání platný od 1. července 2012.

„Hlavní změnou proti minulosti je skutečnost, že se do zápisu o utkání neuvádí u hráčů rodná čísla, ale identifikační číslo člena FAČR. Ten, kdo nebude mít u jména uvedeno identifikační číslo, nemůže být připuštěn ke hře," připomíná Stanislav Němeček, předseda STK OFS Uherské Hradiště. „Obdobné opatření se vztahuje i na trenéry, rozhodčí, oddílové pomezní rozhodčí, delegáty, hlavní pořadatele, vedoucí družstev a všechny funkcionáře uvedené v zápisu o utkání," dodává František Miko, předseda OFS.

Z důvodu toho, že registrace může být vydána pouze členu fotbalové asociace, žádá vedení asociace funkcionáře, aby poštou zasílali prvoregistrace hráčů současně s přihláškou za člena FAČR v jedné obálce na registrační úsek Praha. Povinnost členství neplatí pouze při prvoregistraci, ale též i při přestupu a hostování. Přestup a hostování tak mohou být realizovány až poté, kdy bude mít daný hráč platné členství ve FAČR. Registrační úsek má na zpracování přihlášek ke členství 20 pracovních dnů.

Kromě informací na internetových stránkách zavedla FAČR i tzv. linku členství na telefonu: 233 029 233 a také na e-mailové adrese: clenstvi@fotbal.cz, kde lze rovněž získat potřebné informace. Vzhledem k tomu, že na starých registračních průkazech hráčů není uvedeno identifikační číslo, doporučujeme vedoucím družstev, aby si jmenný seznam hráčů a funkcionářů stáhli na webových stránkách www.fotbal.cz, kde si mohou ověřit, zda jsou hráči a funkcionáři platnými členy FAČR.

Do formuláře je potřeba uvést číslo klubu (například ČSK Uherský Brod - 610060) a následně se zobrazí seznam členů. Pokud je u jména zelená ikona, jedná se o platné členství. V případě zobrazení červené ikony není hráč nebo funkcionář platným členem FAČR, a nesmí tedy být uveden v zápisu o utkání.

Kromě této změny došlo také k novele soutěžního řádu fotbalu. Od nové sezony je možné v kategorii dorostu střídat 5 hráčů (v minulém ročníku jen 4). U žáků a přípravek se provádí tzv. hokejové střídání. Ke změnám dochází také v působení hráčů ve vyšších věkových kategoriích. V rámci okresních soutěží nesmí hráč mladší přípravky nastoupit za žáky a žák za dospělé. Povolen bude naopak start hráče mladší přípravky za starší přípravku, starší přípravky za žáky, žáka za dorost a dorostence za muže. V případě, že je utkání sehráno na umělé trávě, nesmí hráči nastoupit v kopačkách s vyměnitelnými kolíky. Dále není povoleno, aby hráči měli přes stulpny přetaženy ponožky odlišné barvy. Hráč naopak může nastoupit v brýlích. V takovém případě musí být uvedeno v zápisu následující prohlášení: „Hraji v brýlích na vlastní nebezpečí a odpovídám i za možná zranění jiných hráčů. U hráče mladšího 18 let podepíší vedoucí družstva a hráč navíc prohlášení: Oddíl má k dispozici prohlášení rodičů hráče o odpovědnosti za možná zranění jiných hráčů. Poslední změnou je skutečnost, že dívka hrající za žáky nebo přípravku může být o jeden rok starší než hráči příslušné věkové kategorie. (spo)

Zdroj: slovacky.denik.cz

02.09.2012 16:09:08
14. 11. 17.39 h.:
TJ Sokol Březová svolává na sobotu 25. 11. 2017 v 19:00
v hospodě "U Bruštíků" schůzi vedení a výkonného výboru TJB.
Zváni jsou i členové TJB.

I. VÁNOČNÍ TURNAJ V HALOVÉ KOPANÉ 2017
Uzavírka přihlášek:
11. 12. 2017
4. 11. 2017 ve 14:00:
TJB vs. O.N.Ves

dohrávka IV. kola Okresního přeboru
Přípravka - PO a ČT 16:00-17:00

Poslední aktualizace: 6. 11. 2017; 19:50 | Copyright © | 2007-2017 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox