tjbrezova-znak_tmavy podklad_01.jpg

Oficiální stránky fotbalového klubu TJ Sokol Březová

Glosa ze zápasu v Záhorovicích

Zápas dvou týmů, které ještě neztratily body. Zápas týmů, které jsou aspiranty na postup. Dalo se očekávat, že zápas bude vyhecovaný a těžký, který měl řídit zkušený rozhodčí a ne nějaký začátečník, který se učí pískat. Bohužel OFS UH na to nebrala potaz a delegovala na tento zápas Jiřího Chmelu ze Zlámance.

Rozhodčí, který asi nemá tolik zkušeností a to se i projevilo na vývoji zápasu, který vůbec nezvládl! Nedokázal posoudit co faul je a co není, žluté karty dával de facto za nic, úplně nesmyslně. Teda kromě jedné, co byla udělena oprávněně za faul na domácího hráče.  Dále posuzování offsidu ze svého pohledu a ne, jak to zvedne pomezní… Reaguji tím na špatné rozhodování poté, co značně podnapilý domácí pomezní - Gřunděl Jiří st., odmával v poslední minutě offside, který nebyl. Byl jsem u něj osobně, aby mi řekl zda to byl offside a co jsem jen cítil, tak to byl pach alkoholu z jeho úst.

Je to, ale smutné a hlavně ostuda fotbalu. Je málo ukázek, dokonce videí, co byli rozhodčí podnapilí? Stalo se to už i v první lize… A pan Gřunděl byl rád, že chodí. Místo pomezního je na lajně a ne dva metry ve hřišti… OFS UH by měl vzít v potaz tyto zápasy, a příště si rozmyslet, zda tam delegovat sudího s takovou kvalitou, jakou měl rozhodčí Chmela.

Jediné pozitivum celého zápasu byli diváci, kteří své týmy hnali dopředu a podporovali je. Sice jak to tak bývá na vesnických fotbalech, ale i na ligových, tak se diváci mezi sebou také hádali a popichovali, když dal jejich tým gol. V samotném závěru zápasu, kdy byla daná situace ohledně offsidu, tak domácí publikum zmlklo a bylo ticho. Uznalo, a samo i vidělo, že branka měla být regulérně uznána…

Tento zápas je ale už minulostí a žádnou dohru mít již nebude, tedy v to doufám. Proč by taky měla? Jen, ale věřím, že OFS UH bude lépe posuzovat závažnost utkání a bude tím i delegovat tak zkušené rozhodčí, kteří budou zápasy řídit zodpovědně a hlavně zkušeně.

Autor: pal

02.09.2012 15:56:28
Pavel Čaňo
18. 1. 2018 21:00:
VEDENÍ TJ SOKOL BŘEZOVÁ SVOLÁVÁ MIMOŘÁDNOU SCHŮZI TJB NA SOBOTU
20. 1. v 15:00
VE VINÁRNĚ POD LIPOU
*za účasti rodičů mládeže*

 
2. 3. 2018 v 16:00:
TJB vs. Vlčnov
zimní turnaj Janáček CUP
Stadion: UT, Lapač Uherský Brod
Odjezd: 14:40 od Lipy
4. 11. 2017 ve 14:00:
TJB vs. O.N.Ves
6:4 (3:1)

dohrávka IV. kola Okresního přeboru
Stadion: Na Zelničkách, Březová
A-tým - PÁ 17:00, sraz v kabinách 16:45
Žáci - PO a ČT 17:00-18:00
Přípravka - PO a ČT 16:00-17:00

 

Poslední aktualizace: 28. 12. 2017; 16:50 | Copyright © | 2007-2018 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one