DDK: V měsíci září kraloval Janků

V měsíci září kraloval Janků

Pět gólů do sítě beznadějně posledních Rudic zajistilo Michalovi Janků z Březové titul Kanonýra měsíce září! Jeho měsíční účet činí deset přesných zásahů, dohromady jich má na kontě ještě o pět víc a je ve hře o Křišťálovou kopačku pro nejlepšího bombarďáka okresních trávníků.

Za kanonýra Janků platí už léta, jeho pravidelná porce na sezonu čítá kolem 25 gólů. Jen loni mu střelecký prach vyschl, do černého zamířil jen třináctkrát a Březová se poroučela z okresní soutěže. „Ani nevzpomínat, hrůza. Ale chceme se rychle vrátit zpět, zatím se nám docela daří," říká osmnáctiletý forvard, který se v říjnu blýskl pěti góly do sítě Rudic (10:1). „Vyrovnal jsem si osobní rekord. Škoda jen dalších zahozených šancí, šestý gól doslova visel ve vzduchu. Ale jinak jsou osobní statistiky až druhořadé, hlavně se musí dařit týmu," zdůraznil Janků.

Třebaže jeho nejsilnější zbraní je levačka, dokáže udeřit i pravou nohou. „Jen hlavou góly dávám zřídkakdy. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy jsem hlavičkoval do sítě," usmívá se Janků, který v létě získal do útoku parťáka Josefíka a náramně si kápli do noty. „Už jsme sehraná dvojka. Důkazem budiž nejvíc nastřílených branek v soutěži. Nejhezčí? Asi rána z otočky na hranici velkého vápna, míč, za kterým se rudický gólman jen ohlédl, skončila v šibenici," těší odchovance Březové, který si v žácích odskočil do Uherského Brodu a Bystřice pod Lopeníkem. A jak si linkuje budoucnost? „Zatím o ní moc nepřemýšlím. Když se bude dařit, třeba se objeví nabídka z vyšší soutěže, uvidíme," nemá hlavu v oblacích.

(Zdroj: www.idobryden.cz)

05.10.2010 13:13:42
14. 11. 17.39 h.:
TJ Sokol Březová svolává na sobotu 25. 11. 2017 v 19:00
v hospodě "U Bruštíků" schůzi vedení a výkonného výboru TJB.
Zváni jsou i členové TJB.

I. VÁNOČNÍ TURNAJ V HALOVÉ KOPANÉ 2017
Uzavírka přihlášek:
11. 12. 2017
4. 11. 2017 ve 14:00:
TJB vs. O.N.Ves

dohrávka IV. kola Okresního přeboru
Přípravka - PO a ČT 16:00-17:00

Poslední aktualizace: 6. 11. 2017; 19:50 | Copyright © | 2007-2017 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox