DDK: Prioritou je finále poháru

Prioritou je finále poháru

K dlouholetým oporám fotbalistů Březové patří útočník David Pomajbík, který během podzimu zatížil konta soupeřových gólmanů devatenácti brankami.

Na podzim vám to docela střílelo, jste sám se sebou spokojen?
Ani moc ne, měl jsem opravdu hodně šancí a devatenáct gólů je z mého pohledu málo. Klidně jich mohlo být i pětadvacet, ale věk nejde zastavit a už nejsem nejmladší. (smích)

Pětadvacet branek byl váš limit?
Přesně tak, trochu jsem zklamal. Snad to vyjde příště, ale času už moc nemám.

To zní jako blížící se konec kariéry?
Chtěl bych dohrát tuto sezónu tak, abych na konci oslavil postup do okresního přeboru. Už jsem slavil postup se Stráním, tak bych to chtěl zopakovat i s Březovou a pak to zabalit.

A pak bude co?
Nic, konec s fotbalem. Možná bych kývl na trénování přípravky. Ale taky se může stát, že mi přijde zajímavá nabídka…

V loňské sezoně vám postup utekl na poslední chvíli, letos jste první, takže postup je priorita?
Priorita to není, v kabině jsme se domluvili, že budeme hrát tak, jak nejlépe umíme. A pokud postoupíme, tak to bude paráda. Hlavní motivací je pro nás vyhrát okresní pohár.

Je to kvůli možnosti, hrát finále na prvoligovém stadionu?
Ano, je to tak. Pro kluky je to velká motivace. Snad se tam opravdu bude hrát. Já osobně mám fotbal moc rád, hraji ho od sedmi let, takže je to opravdu velké lákadlo.

Za které týmy jste v minulosti hrál?
Začínal jsem v Březové, pak během učení za Viktorku Otrokovice, pak na Březovou, do Uh. Brodu, zpět na Březovou. Následně jsem se přes kopec stěhoval do Strání a teď zase doma v Březové.

Co aktuálně dělá fotbalový kanonýr, když je zimní přestávka?
Chodí do práce. (smích) Makám a makám. Fotbal je pro zábavu, jak se říká - pro pivo a klobásku.

Pomalu se blíží Vánoce, dárky nakoupeny?
Jsem připravený, dárky už mám nakoupené. Nemám rád stresy na poslední chvíli. Už se těším na vánoční pohodu, kapra a salát.
Autor: sal
Zdroj: idobryden.cz
09.04.2016 15:10:05
21. 10. 2018 v 15:00:
TJB vs. Polešovice
XI. kolo Okresního přeboru
14. 10. 2018 v 15:00:
Topolná vs. TJB
X. kolo Okresního přeboru
Stadion: Topolná

Poslední aktualizace: 15. 10. 2018; 11:40 | Copyright © | 2007-2018 TJ Březová | Design by: Pavel Čaňo | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox